JIU JITSU

Brazílske JIU-JITSU (BJJ) je prvým bojovým športom, ktorému sa podarilo dominovať vo svete zmiešaných bojových umení (MMA) a aj naďalej zostáva jednou z najefektívnejších foriem sebaobrany.

👊 Cieľom BJJ zápasníka je prinútiť svojho oponenta, aby sa vzdal a to použitím rôznych druhov páčení alebo škrtení. Veľký dôraz sa pri tom kladie na kontrolu a na správne technické prevedenie pohybov, ktoré umožňuje aj omnoho ľahším a fyzicky slabším osobám poraziť silnejších protivníkov. Keďže súper sa jednoduchšie kontroluje na zemi, BJJ zápasník sa ho najprv snaží zhodiť na zem a dostať do nevýhodnej pozície, odkiaľ môže pracovať na nejakom ukončení.

👊 Tréningy u nás prebiehajú bez kimona, stačí prísť v kraťasoch (ideálne bez vreciek, aby sa predišlo zraneniam) a tričku. Začíname vždy rozcvičkou, po ktorej nasleduje technická časť, kedy tréner ukáže niekoľko techník, ktoré budeme precvičovať vo dvojiciach. Tréning bude ukončený sparingom, kedy budete mať možnosť vyskúšať si techniky aj v praxi, ak sa na to budete cítiť.

Edo sa bojovým športom aktívne venuje posledných 5 rokov. Zúčastni sa niekoľkých MMA a grapplingových súťaží. Ako kondičný tréner sa viac sústreďuje na mobilitu, čo je popri technike tiež veľmi dôležité.

Kubo sa bojovým športom venuje už skoro 10 rokov. V kategórii pokročilých získal aj viacero súťažných úspechov, napríklad 1. miesto na Austrian BJJ open (2019, Vienna), 1. miesto na Australian Grappling Championship (2018, Melbourne), 3. miesto na UAEJJF Thailand National Pro (2018, Bangkok) alebo 1. miesto na Majstrovstvách Európy organizácie Way of Warrior (2017, Ostrava).