Skupinové cvičenia

JÓGA

Staráte sa o svoje fyzické zdravie? Pracujte aj na tom duševnom. Dokonalý súlad tela a ducha vám priblížia pravidelné cvičenia jógy.

Vonkajšiu a vnútornú harmóniu si vybudujete správnym pohybom. Naučíme vás techniky, ktoré vám pomôžu uvoľniť myseľ, posilniť telo a nabrať pozitívnu energiu.

Ashtanga jóga je cvičenie určené pre každého bez rozdielu výkonnosti a veku. Je to meditácia v pohybe, kde sa dychu prispôsobuje pohyb.

Jóga v preklade znamená spojenie. Ide o spojenie tela, ducha a mysle. Detoxikuje telo a zlepšuje výkonnosť. Telo cvičením produkuje teplo, silno sa zahrieva a potením sa detoxikujú nie len svaly, ale aj vnútorné orgány, zlepšuje sa cirkulácia a trávenie. Telo sa stáva ľahším, silnejším, ohybnejším, naša myseľ je kľudnejšia a rozhodnejšia. Ide o systém jógových cvičení, ktorý pochádza z juhoindického mesta Mysore. Je to tradičná škola jogy známa dynamickým cvičením presne určených pozícií. Ashtanga jóga je ucelená séria na seba nadväzujúcich pozícií (asán). V jednotlivých pozíciách je krátka výdrž a opäť nasleduje dynamický a fyzicky náročný prechod (vinyasa) do ďaľšej pozície. Asany plynule nadväzujú jedna na druhú. Je tu presne predpísaný počet nádychov a výdychov ako sa z asany a do asany dostať. 

Pri cvičení sa kľúčová pozornosť venuje dýchaniu. Spojenie vinyasy s rytmickým hlbokým dýchaním vytvára tok energie, teplo, ktoré zahrieva telo, okysličuje a vyživuje orgány, uvoľňuje nežiadúce toxíny, a čistí nervový systém. Telo sa okysličuje až štvortnásobne oproti bežnému dýchaniu. Vďaka teplu získava človek prístup k pohybom a oblastiam, ktoré boli predtým stuhnuté alebo zablokované. Výsledkom je úľava a pocit ľahkosti.