Skupinové cvičenia

Vo fitnesscentre FitCamp v Ružinove nájdete širokú paletu skupinových cvičení ako napríklad jóga, jumping, tabata či ThaiBox. Prezrite si naše možnosti, vyberie si naozaj každý. 

Rozvrh skupinových cvičení. 

Rezervácia Skupinových Cvičení Rezervácia skupinových cvičení

POWER JÓGA - začíname 15.11.2021

Staráte sa o svoje fyzické zdravie? Pracujte aj na tom duševnom. Dokonalý súlad tela a ducha vám priblížia pravidelné cvičenia jógy.

Vonkajšiu a vnútornú harmóniu si vybudujete správnym pohybom. Naučíme vás techniky, ktoré vám pomôžu uvoľniť myseľ, posilniť telo a nabrať pozitívnu energiu.
Čo to vlastne POWER JOGA je?

POWER JOGU mnohí prívrženci tradičnej jogovej školy nazývajú novodobým štýlom, pretože kladie dôraz na telesné cvičenie a menej sa zaoberá spiritualitou. Je to plynulý a takmer nepretržitý pohyb / formou vinyasa/ sa do sekvencie zaraďujú jogové pozície v stoji, v sede a balančné asány.  Tento štýl spája asánu, jogový pohyb, vlastný dych a koncentráciu pohľadu i mysle.

A tu by som sa opäť zastavila.

Power joga vznikla z Asthanga vinyasa jogy. Je však viac variabilná, kreatívna a menej zásadová v postupnosti asán. V power joge sa posilňovaním tela vlastnou váhou buduje sila a kondícia. Telo je odolnejšie vo všetkých štruktúrach a zároveň flexibilnejšie.

Na fyzickej báze lekcia power jogy slúži na:

  • Precvičenie chrbtice a kĺbov
  • Posilnenie a natiahnutie svalov
  • Spaľovanie tukov
  • Pôsobenie na vnútorné orgány

Na psychickej báze lekcia power jogy slúži na:

  • Získanie príjemných pocitov
  • Relax, odbúranie stresu, motivácia

A práve tu je ten benefit Power Jogy, kde vidieť na koľkých úrovniach je prospešným pohybom pre telo.