Skupinové cvičenia

Vo fitnesscentre FitCamp v Ružinove nájdete širokú paletu skupinových cvičení ako napríklad jóga, jumping, tabata či ThaiBox. Prezrite si naše možnosti, vyberie si naozaj každý.  Rozvrh skupinových cvičení. 

POWER JÓGA - začíname 15.11.2021

Staráte sa o svoje fyzické zdravie? Pracujte aj na tom duševnom. Dokonalý súlad tela a ducha vám priblížia pravidelné cvičenia jógy.

Vonkajšiu a vnútornú harmóniu si vybudujete správnym pohybom. Naučíme vás techniky, ktoré vám pomôžu uvoľniť myseľ, posilniť telo a nabrať pozitívnu energiu.
Čo to vlastne POWER JOGA je?

POWER JOGU mnohí prívrženci tradičnej jogovej školy nazývajú novodobým štýlom, pretože kladie dôraz na telesné cvičenie a menej sa zaoberá spiritualitou. Je to plynulý a takmer nepretržitý pohyb / formou vinyasa/ sa do sekvencie zaraďujú jogové pozície v stoji, v sede a balančné asány.  Tento štýl spája asánu, jogový pohyb, vlastný dych a koncentráciu pohľadu i mysle.

A tu by som sa opäť zastavila.

Power joga vznikla z Asthanga vinyasa jogy. Je však viac variabilná, kreatívna a menej zásadová v postupnosti asán. V power joge sa posilňovaním tela vlastnou váhou buduje sila a kondícia. Telo je odolnejšie vo všetkých štruktúrach a zároveň flexibilnejšie.

Na fyzickej báze lekcia power jogy slúži na:

  • Precvičenie chrbtice a kĺbov
  • Posilnenie a natiahnutie svalov
  • Spaľovanie tukov
  • Pôsobenie na vnútorné orgány

Na psychickej báze lekcia power jogy slúži na:

  • Získanie príjemných pocitov
  • Relax, odbúranie stresu, motivácia

A práve tu je ten benefit Power Jogy, kde vidieť na koľkých úrovniach je prospešným pohybom pre telo.